Manapság a kertes házban élők sem élvezik igazán kertjük szépségét, a szabadság örömét, gyógyító erejét. Pedig nem csak lelkünkre hat megnyugtatóan és varázsérintésszerűen, hanem kis odafigyeléssel egészségünk megőrzésében is segítséget találhatunk benne. Egyfajta rejtelmes sziget, ahol egy jó kis bográcsolás vagy sütögetés mellett gyógyírt találhatunk testi problémáinkra is.
Nemcsak lelkünk szabadulhat fel a friss levegőn eltöltött pillanatok alatt, de őseink tapasztalatait saját hasznunkra is fordíthatjuk egy kis tervezéssel és a kert kialakításával. Ki ne szeretne eltölteni néhány békés órácskát egy ilyen megnyugtató, léleksimogató helyszínen? Ahol akár a kert nem csak a felüdülést jelentheti, hanem a problémáinkra a gyógyírt is.
Mi legyen a kertünkben?
Talán a legkézenfekvőbb válasz: gyógynövények. A gyógynövények, megfelelő gondozás és elhelyezés mellett, még széppé is tehetik a kertünket. Ha esetleg nincs kertünk, egy kisebb virágládában is kiválóan elférhetnek. Így nem csak széppé teszik a környezetet, de az egészségünkre is vigyáznak. Ezenkívül vannak más lehetőségeink is, hiszen a dísznövények között is találunk néhány igazán érdekes dolgot. Ilyen például az aloevera vagy akár a kurkuma – melyekről tudjuk, milyen pozitív hatásaik vannak.
Ne felejtsük el a fűszernövényeket sem, hiszen nem csak a kertünket vagy a balkonunkat díszítheti, hanem ételeinket egészségesebbé varázsolhatja. Nincs is jobb a friss fűszereknél! Nagyon sok fűszernövény kifejezetten kellemesen mutat az ablakban vagy akár a kertben, miközben a testünkre is pozitívan hat.
A zöldségek és gyümölcsök átugrásával ajánlani tudom még a fákat is, melyeknek szintén lehet hasznos tulajdonsága. Például a juharfa nedvéből készíthetünk juharszirupot, melyet édesítésre használhatunk. A szilfa kérgéből gyógyító teát készíthetünk, a berkenye termésének megfelelő használatával erős C-vitaminforráshoz juthatunk, és még sorolhatnám a példákat. És még a gyomnövényekről nem is beszéltem, melyeknek szintén lehet „rejtett” pozitív hatása.
A könyvről
A könyvben végig vesszük a növényeket, fákat, zöldségeket, gyümölcsöket. Leírást adunk arról, hogy melyiket hogyan használhatjuk fel az egészségünk javítására. Például hogyan készíthetünk tinktúrát, vagy a már említett berkenyetermést hogyan használjuk, hogy ne a C-vitamin tartalmát élvezhessük, mellékhatások nélkül.
Ezenkívül pontosan leírjuk, hogyan tudunk kenőcsöt, balzsamot vagy szirupot készíteni. Hogyan tudjuk kiválasztani a legmegfelelőbb helyet a növényeknek, és hogyan tudjuk őket gondozni. Megtudhatod, hogy a különböző növényeket hogyan használhatod fel az egészséged támogatására. És, ha nincs kerted, még akkor is értékes információkhoz juthatsz – hiszen ezeket a növényeket és gyümölcsöket nem csak az otthonodban találhatod meg.
Hogyan érhetem el a könyvet?
A könyv most digitális formában érhető el, melyet bármilyen okos-telefonon vagy ebook olvasón megtekinthetünk. Illetve akár laptopon vagy asztali gépen is olvashatjuk. Ha telefonon vagy laptopon és asztali gépen szeretnénk olvasni, akkor ezt a linket ajánlom:
https://play.google.com/store/books/details?id=Mq1VDwAAQBAJ
Ha ebook olvasónk van, akkor a Librit javaslom, onnan .epub és .mobi formátumokban tölthetjük le a könyvet:
https://www.libri.hu/konyv/lorincz_balazs.kis-kertunk-titokzatos-csodai.html